Študentski izziv

Pustite svoj pečat – vaše ideje lahko spremenijo svet.

shutterstock_1623829024

Študentski izziv

Kaj je študentski izziv?

Povezujemo študente in podjetja skozi reševanje realnih izzivov.

Študenti pridobijo praktične izkušnje, razvijajo veščine in spoznavajo poslovni svet, medtem ko podjetja dobijo inovativne ideje, večjo prepoznavnost in dostop do mladih talentov.

Projekti so prilagojeni vašim ciljem, zaključene rešitve pa predstavljene na dogodku, kjer lahko izberete najboljše ideje za nadaljnje sodelovanje. Minimalni vložek časa – maksimalni učinek.

Pridružite se in soustvarjajte prihodnost z nami!

Kaj Študentski izziv omogoča?

Povežite se z resničnim svetom
GEA College nudi edinstveno priložnost za povezovanje študijske teorije z realnimi poslovnimi situacijami. Skozi sodelovanje z uspešnimi podjetniki in managerji lahko rešujete praktične poslovne izzive in si tako zagotovite neprecenljive izkušnje.
Vaša vstopnica v gospodarstvo
Sodelovanje z gospodarstvom odpira vrata do praktičnih znanj in omogoča, da pridobite sveže, inovativne ideje, ki so iskane na trgu. Udeležba v študentskem izzivu povečuje vaše zaposlitvene možnosti, saj pridobite realne izkušnje, ki jih cenijo delodajalci.
Sodelujte z vrhunskimi podjetji
Udeleženci študentskega izziva so imeli priložnost sodelovati s podjetji kot so Agilcon, Summit avto, Duol, Plastika Skaza, Sensilab in LOTRIČ Metrology. To partnerstvo ne le da širi vaša obzorja, ampak vam tudi omogoča, da se povežete z vodilnimi.
Razvijte podjetniško miselnost
Podjetniška miselnost ni le niz znanj, ampak pristop k reševanju problemov, ki ovrednoti kreativnost, iniciativnost in ciljno usmerjenost. Naučite se, kako zaznati in izkoristiti priložnosti, ki vam prečkajo pot.

Zakaj izbrati Študentski izziv kot izbirni predmet?

Prevzemite vodilno vlogo danes, da boste lahko vodili jutri.

Študentski izziv ni le priložnost za učenje, ampak okolje, kjer lahko dejansko testirate svoje ideje in inovacije v varnem, podpornem okolju. Postanite oseba, ki vedno najde izjemne priložnosti in jih spretno izkoristi.

shutterstock_1536565580-min

Povežite se z novo generacijo – ustvarjajte prihodnost danes.

Za podjetja: Kaj pridobite s sodelovanjem?

  • Inovativne ideje: Študenti prinašajo sveže, kreativne rešitve, ki jih lahko neposredno aplicirate v svoje poslovne procese.
  • Strokovno mentorstvo: Sodelovanje s priznanimi akademskimi in industrijskimi strokovnjaki.
  • Povečanje prepoznavnosti: Vaše podjetje bo izpostavljeno bodočim podjetnikom in talentom na trgu dela.
  • Vsebina za PR in marketing: Projekt generira zanimive zgodbe za vaše promocijske aktivnosti.

Kako poteka sodelovanje?

Projekti so prilagodljivi in se razvijajo v tesnem sodelovanju z vami, da zagotovimo usklajenost z vašimi poslovnimi cilji:

  • Načrtovanje in usklajevanje: Jasno opredelimo cilje in pripravimo časovnico projektov, ki se lahko gibljejo od enega do treh mesecev.
  • Izvedba: Pod vodstvom fakultetnih mentorjev študenti razvijajo rešitve, ki so predstavljene vam in širši javnosti.
  • Rezultati in zaključek: Končne rešitve so predstavljene na zaključnem dogodku, kjer imate možnost izbora najboljših idej za nadaljnje sodelovanje.

Izzovite ustaljene načine, sprejmite svež pogled.

Vaša vloga in koraki do uspeha:

  • Definiranje izziva: Skupaj določimo področje sodelovanja in oblikujemo koncept.
  • Sodelovanje v izvedbi: Aktivno sodelujete pri predstavitvi izziva in delu s študentskimi ekipami.
  • Ocenjevanje in nadaljnje možnosti: Vključeni ste v ocenjevanje rešitev in lahko ponudite prakso, zaposlitev ali mentorstvo najboljšim talentom.
  • Minimalna časovna investicija, maksimalni učinek: V projekt boste vložili minimalno časa za maksimalni izkoristek – od priprave koncepta do ocenjevanja končnih rešitev.

Študentski izzivi preteklih let

  • Praksa je zlata vredna

    Pri samem študiju je teorija sicer seveda pomembna, toda poleg guljenja šolskih klopi in učenja snovi ima velik doprinos k znanju tudi praksa.

    Da bi študentom GEA College-a omogočili čim več praktičnih izkušenj, že leta organiziramo Študentski izziv GEA College – Fakulteta za podjetništvo, ki je letos potekal med 1.10. 2022 in 28.02. 2023 v sodelovanju s podjetjem VARIS Lendava d.o.o.

    Podjetje Varis se je za sodelovanje po besedah mag. Sobočan odločilo, ker »smo z GEA Collegem že v preteklosti sodelovali (v mentorskem programu) in sem bila kot mentorica zelo zadovoljna. Ravno zaradi tega smo se odločili, da bomo sodelovali pri študentskem izzivu, ker mladi dejansko razmišljajo mimo vseh okvirjev in nimajo mej, ravno to pa je tisto, kar nas je pritegnilo, da bodo vaši študentje doprinesli še tisto piko na i, po čemer bo Varis še boljši od konkurence

 

  • Glavni cilji

    Med glavne cilje sodelovanja študentov GEA College – Fakulteta za podjetništvo z različnimi podjetji sodi krepitev sodelovanja med izobraževalno ustanovo in podjetjem iz gospodarstva, kar študentom omogoči projektno delo na resničnem izzivu ter krepi njihove kompetence in omogoča uspešnejši vstop na trg dela.

    Nad delom študentov sta budno bdela oba pedagoška mentorja, viš. pred. Iztok Sila, MBA in mag. Katja Trop, MBA.

    Izziv prinaša številne koristi, kot razloži viš. pred. Iztok Sila, MBA: »Študentje dobijo predvsem možnost delovanja v realnem svetu, ukvarjajo se z realnim problemom in ukvarjajo se z ljudmi iz realnega podjetja. In tukaj morajo sestaviti teorijo in prakso, kar je glavna prednost tega projekta.« Dodaja še, da so letos imeli študentje veliko srečo, ker so lahko sodelovali »z večkrat nagrajenim podjetjem in z direktorico, ki je bila tudi večkrat nagrajena

 

  • Študentje so se res izkazali

    Za podjetje Varis Lendava d.o.o. so imeli študentje nalogo pripraviti predloge marketinške strategije in izdelave proračuna, in sicer za uvajanje trajnostnih gotovih kopalnic Varis med arhitekti za ciljno skupino starostnikov (v domovih za ostarele in v oskrbovanih stanovanjih). Nadarjeni bodoči poslovneži so raziskali posredno in neposredno konkurenco podjetja Varis Lendava d.o.o., na koncu pa tudi res sestavili kakovostne predloge tržnega komuniciranja in izdelali proračune za njihovo izvedbo.

    Kako pa na izziv gledajo študentje? Amaris Djordjević, študentka programa Podjetništvo, pravi, da je šlo za pravi izziv, iz katerega so se vsi učili, kar se ji zdi izjemno pozitivna izkušnja, dodaja pa še: »Fakulteta in ta izziv ti nudita, da tudi če nekega področja ne poznaš, se znajdeš, ga poskusiš bolje spoznati, predlagaš arhitektom, direktorjem, komurkoli … dejansko neke rešitve. Torej ti to da to prakso, ki je praktično nikjer drugje ne dobiš.«

  • Poslovno kosilo v družbi mag. Sabine Sobočan

    Niso pa bili nagrajeni le z bogatimi praktičnimi izkušnjami, temveč so se študentje udeležili tudi poslovnega kosila v družbi direktorice podjetja VARIS Lendava d.o.o., mag. Sabine Sobočan.

    Poslovno kosilo po vzoru prednosti modula GEA Top Talents bodočim podjetnikom omogoča priložnosti networkinga na področju gospodarstva, pomaga jim razvijati mehke veščine ustreznega obnašanja na tovrstnih dogodkih, hkrati pa ponuja tudi teren, na katerem se lahko porodijo nove ideje in nova poslovna sodelovanja.

 

 

Predlog marketinških ukrepov za doseganje prepoznavnosti posesti gmaj na goričkem in povečanje prodaje na potep z willys jeepom v tolminu in kobaridu z okolico

Študentom sta bili na voljo, kar dve nalogi, in sicer:

    • Na potep z Willys Jeepom
      Si želite doživeti vznemirjenje in izkusiti nepozabno dogodivščino, medtem ko z več kot 70 let starim, legendarnim Jeepom odkrivate enega izmed najlepših kotičkov Alp? S to ikono avtomobilskega sveta, vam bomo razkazali lepote doline reke Soče in njene največje naravne in kulturne znamenitosti. Najlepše od vsega je to, da ta dan posvetimo izključno vam in vašim željam.

      Glavne naloge:

      • Raziskava trga

      • Kdo je konkurenca, kakšne so njihove prednosti in slabosti?

      • SWOT analiza

      • Kako doseči največje število potencialnih gostov (tujih in domačih)?

      • S katerimi mediji in na kakšen način komunicirati s potencialnimi gosti (tujimi in domačimi)?

      • Kateri trgi bi bili najprimernejši za doživetje in kako ter kje komunicirati na tujih trgih?

      • Katera cena bi bila primerna?

      • Ali je poldnevno doživetje smiselno, obstaja zanimanje?

        Prodajni cilj:
        doseči prodajo 100 dnevnih izletov v sezoni 2022, tj. od sredine aprila do konca oktobra, skupaj 160-200 dni, odvisno od vremena, ter v mesecu juliju in avgustu 2022 imeti 20-30 gostov dnevno.

       

    • Delo na prepoznavnosti, da bi v letu 2022 projekt Gmaj lahko postavili na zemljevid najatraktivnejših namestitev v Pomurju (Goričko).
      Posestvo Gmaj na Goričkem naj bi se razvijalo skupaj s turisti. Če bodo ti imeli željo, bodo lahko sodelovali pri ustvarjanju na posestvu, pri izgradnji infrastrukture in pri urejanju okolice. Prav tako si partnerja želita sodelovanja z okoliškimi ponudniki. Od pobiranja bučnih semen, do trgatve, gostinskih ponudnikov in doživetij ob delu na okoliških kmetijah. Naloga študentov je predstaviti inovativen, družinam prijazen trajnostni resort, za aktivno preživljanje prostega časa – v planu so leseni bungalovi – Čivke, Prekmurske hiše – Cimprače, api-terapevtski čebelnjak, inovativno otroško igrišče in team buildingi/skill buildingi.

      Glavne naloge:

      • Raziskava trga.

      • Kdo je naša konkurenca, ter kakšne so njihove prednosti in slabosti?

      • SWOT analiza.

      • Kako in preko katerih kanalov doseči največje število potencialnih gostov (tujih in domačih)?

      • S katerimi mediji in na kakšen način komunicirati s potencialnimi gosti (tujimi in domačimi)?

      • Kakšni bi morali biti komunikacijski cilji?

      • S čim manj finančnega vložka doseči čim boljše rezultate.

        Prodajni cilj: doseči prodajo 100 dnevnih izletov v sezoni 2022, tj. od sredine aprila do konca oktobra, skupaj 160-200 dni, odvisno od vremena, ter v mesecu juliju in avgustu 2022 imeti 20-30 gostov dnevno.

 

Predlog marketinških ukrepov za digitalno marketinško kampanjo za vzpostavitev prodaje svetil za dom

Glavna naloga je, kako vzpostaviti prodajo svetil za dom, ki poteka v celoti online. 
Največji izziv je kako iti širše od prodaje enega svetila. Kako omogočiti prodajo svetil za celotno stanovanje, hišo ali vilo v celoti preko spleta, brez »fizičnih« trgovin. Vprašanje je tudi ali lahko s pripravo digitalnih orodij in izobraževanj za arhitekte lahko prenesemo storitev načrtovanja svetlobe na arhitekte, ki postanejo podaljšana roka podjetja in postanejo zasluženi za samo prodajo.
Cene izdelkov se gibljejo med 50 in 4.000 EUR. V primeru opreme celotne hiše, pa to predstavlja investicijo od 2.000 – 25.000 EUR.

Okvirji, ki so bili podani študentom:
Bodite kreativni in inovativni. Razmišljajte čim bolj svobodomiselno in bodite ustvarjalni. Vseeno pa ne pozabite oz. upoštevajte:

  • Podjetje, portfelj ponudbe
  • Način njihovega poslovanja
  • Stanje na področju prodaje – trendi in možnosti
  • Uspehi podjetja in reference
  • Izzive s katerimi se podjetje srečuje
  • Možnosti, ki so na voljo v realnem poslu

 

Predlog marketinških ukrepov za pridobitev segmenta kupcev, ki bodo ali ravno vstopajo na trg ustvarjanja svojega doma

Naloga:
Pripraviti predlog marketinških ukrepov za pridobitev  ciljne skupine, ki bo ali pa ravno prvič vstopa na trg ustvarjanja svojega doma. To so mladi v starosti od 20 do 35 let. Pričakujemo nabor ukrepov, kako se približati mlajši ciljni skupini, kako in kje jo učinkovito nagovarjati. Dobrodošli so inovativni pristopi, ki naj upoštevajo nakupne navade mladih.

 

Okvirji, ki so bili podani študentom:
Bodite kreativni in inovativni. Razmišljajte čim bolj svobodomiselno in bodite ustvarjalni. Vseeno pa ne pozabite oz. upoštevajte:

  • Podjetje, portfelj ponudbe
  • Način njihovega poslovanja
  • Stanje na področju prodaje – trendi in možnosti
  • Uspehi podjetja in reference
  • Izzive s katerimi se podjetje srečuje
  • Možnosti, ki so na voljo v realnem poslu

Gecko osvaja slovenijo: Pospeševanje prodaje

Naloga:
ustvariti celoviti strateški marketinški načrt za ustvarjanje zavedanja in povpraševanj za novi Gecko HRM za mala in srednja podjetja.

Aktivnosti:

  • Definicija problema
  • Priprava pristopa k analizi trga
  • Identificiranje najpomembnejših dejavnikov
  • Razdelitev nalog v timu
  • Identificiranje najustreznejših virov informacij
  • Zasnova in izvedba analize trga
  • Identificiranje najpomembnejših dejavnikov
  • Razdelitev nalog v timu
  • Identificiranje najustreznejših virov informacij
  • Obdelava preliminarnih rezultatov
  • Interpretacija rezultatov, izdelava morebitnih priporočil
  • Priprava marketinško-komunikacijskega načrta
  • Zasnova okvirnih kreativnih rešitev
  • Uporaba integralnih orodij (sredstev)
  • Priprava projektne naloge (elaborata)
  • Oddaja naloge in priprava morebitnih popravkov
  • Oddaja končne verzije naloge komisiji
  • Predstavitev naloge
  • Interna, v razredu (vsak član tima)
  • Priprava morebitnih popravkov
  • Predstavitev najboljših pred komisijo
  • Izbor nagrajenih skupin in posameznih študentov

 

Poglejte video.

Kako blagovno znamko Lassana bolje približati mladim, med 16 in 25 letom starosti s pomočjo digitalne kampanje?

  • Naloga in izzivi

    Študentke in študenti so poiskali projektne rešitve za približevanje blagovne znamke Lassana mladim med 16 in 25 letom starosti s pomočjo digitalne kampanje! V šestih tednih so v okviru izbirnega predmeta E-marketing spoznavali e-marketing kanale, način dela in nakupno pot uporabnikov, vse to pa so izvajali skozi primer podjetja Lassana.

    Naloge so bile zastavljene tako, da so skozi postopek sproti gradili projektno nalogo, ob koncu pa so dodali še nekaj elementov kreativnega dela ter se posvetili končni predstavitvi. Ta je trajala 10 minut v obliki simulirane predstavitve (pitcha), podobno kot to počno oglaševalske agencije pred naročniki.

 

  • Struktura nalog

    Naloga 1:
    1.1. Nakupovalna pot potrošnika
    1.2. Pregled vseh digitalnih medijev podjetja Lassana 1.3. Vaša marketing persona za Lassano
    1.3. Načrtovanje kampanje: časovnica; razporeditev stroškov in prvi “draft” kreative

    Naloga 2:
    2.1. Keyword planer analiza ključnih besed Lassana + konkurenco.
    2.2 Izbor ključnih besed za Lassana.
    2.3 Pregled vseh tipov možnosti oglaševanja na družbenih medijih in izbor najprimernejših za Lassano.
    2.4 Razporeditev budgeta skozi ključne kanale: GDN, Ads; Družbeni mediji, Medijski zakup, ….

    Naloga 3:
    3.1. Predlog pristajalne spletne strani za Lassana marketinško akcijo (mobile first).
    3.2 SEO analiza za Lassano in uporaba ugotovitev pri marketinški akciji.
    3.3 Priprava predloga, katere parametre bomo spremljali v Google Analitiki v času kampanje.

 

 

Izdelava modela marketinških strategij: pospeševanje prodaje in poprodajne aktivnosti kot orodje za izgradnjo/razvoj odnosa s stranko

  • Ključna vprašanja in izhodišča za začetek pri študentskem izzivu Duol so bila:
  • Spoznati in analizirati tipično stranko (segmentacija in ciljanje – določiti značilnosti, prioritete ter ugotoviti, kje stranke iščejo informacije).
  • Pripraviti model marketinških strategij, ki vključuje pospeševanje prodaje in poprodajne aktivnosti kot orodje za izgradnjo in razvoj odnosa s stranko na trgih, kjer je podjetje Duol že prisotno, v skladu z načeli teorije (kako nadalje razviti prisotnost na trgu, USP, kanale, cene ipd.).
  • Oblikovati podrobno strategijo za vstop na dva nova trga – enega, kjer je koncept napihljive hale poznan, in enega, kjer je ta struktura neznana.
  • Prepoznati uspešne mehanizme (orodja) za krepitev zvestobe blagovni znamki.
  • Pripraviti pisni izdelek (elaborat) in osebno predstavitev.
  • Potek dela

    Študenti so najprej pregledali obstoječe stanje in raziskave na proučevanem področju. Nato so zasnovali raziskavo ter pridobili ustrezne podatke. Izvedli so raziskavo, obdelali preliminarne rezultate in jih interpretirali. Na podlagi ugotovitev so pripravili model marketinških strategij in projektno nalogo. Svoje rezultate so na koncu predstavili.

Izdelava tržne analize in percepcija brandov v portfelju za Summit Avto

Naloga študentov je bila ugotoviti preference milenijcev na področju odnosa do osebnih avtomobilov v smeri uporabe, nakupa, lastništva, leasinga ipd. Nadalje so študenti raziskovali, kakšna je percepcija brandov, ki so v portfelju podjetja Summit Avto.

  • Potek dela

    Študenti so najprej pregledali obstoječe stanje in raziskave na proučevanem področju. Nato so izdelali anketni vprašalnik in izvedli raziskavo. Obdelali so preliminarne rezultate ter jih interpretirali. Na podlagi ugotovitev so izvedli segmentacijo trga, pripravili projektno nalogo in na koncu predstavili rezultate.

Zasnova marketinškega miksa za blagovno znamko

Študenti so sodelovali v študentskem izzivu Lotrič in izkoristili priložnost za sodelovanje z enim najbolj uspešnih, inovativnih in globalno usmerjenih podjetij v Sloveniji.

Reševali so zanimiv poslovni izziv, pridobili novo znanje in izkušnje, sodelovali z odličnimi mentorji na fakulteti in v podjetju ter si prislužili plačano prakso in izjemno priložnost za začetek poslovne kariere v mednarodno uspešnem podjetju.

  • Naloga

    Študenti so se osredotočili na dvig prepoznavnosti blagovne znamke Lotrič Meroslovje med celotno populacijo v Sloveniji.

    Njihove naloge so vključevale:

  • Analizo stanja – spoznavanje industrije (eksterna analiza) in podjetja (interna analiza).
  • Določitev značilnosti panoge.
  • Opredelitev izbranega trga – uporabnikov produktov in storitev.
  • Pripravo marketinške strategije, vključno s širokim marketing miksom.
  • Opis izdelka ali storitve in njegovih koristi za potrošnike.
  • Določitev ciljnih skupin (predšolski otroci, osnovnošolci, srednješolci, študenti, zaposleni, upokojenci).
  • Opredelitev konkurenčne prednosti in pozicioniranja.
  • Določitev cenovne politike.
  • Določitev prodajnih mest (virtualnih in fizičnih).
  • Oblikovanje komunikacijske strategije za Slovenijo.
  • Pripravo primerov tržno-komunikacijskih materialov.
  • Zaključek z ugotovitvami in priporočili.
  • Okviri

    Pri projektu so bili študenti kreativni, inovativni in svobodomiselni, pri čemer so hkrati upoštevali naslednje:

  • Analizo ponudbe in poslovanja podjetja z uporabo javno dostopnih in internih podatkov.
  • Nepoznavanje produktov in storitev med populacijo.
  • Analizo stanja prepoznavnosti blagovne znamke.
  • Definiranje investicije.
  • Vpliv na bodoče poslovanje z opredelitvijo v realnih okvirih na podlagi preteklih finančnih kazalnikov.

Priprava trženjsko-komunikacijske strategije za generacijo »milenijcev«: kako pritegniti in navdušiti milenijce*, da (p)ostanejo dolgoročno zadovoljne stranke

  • Znamka:

    Študenti so raziskali različne možnosti uporabe znamke:

  • Uporabili so obstoječo blagovno znamko za komunikacijo in trženje.
  • Oblikovali so novo znamko pod krovno blagovno znamko Sensilab, namenjeno milenijcem.
  • Razmišljali so o popolnoma novi znamki, ki ne bi bila neposredno povezana z blagovno znamko Sensilab.
  • Izdelčni portfelj (produktni asortima):

Študenti so prilagodili izdelčni portfelj ciljni skupini milenijcev, upoštevajoč njihove želje, potrebe in pričakovanja. Raziskali so:

  • Katere izdelčne kategorije vključiti (za hujšanje, boljše počutje, zdravje, prehranska dopolnila) in ali je potrebno dodati nove kategorije, ki jih Sensilab še nima.
  • Oblike izdelkov, ki bi jih ponudili, kot so kapsule, šumeče tablete, gumijasti bonboni, praški za pijače, proteinski praški, čaji in superživila.
  • Kaj milenijci iščejo in zakaj.
  • Poslovni model:

Študenti so analizirali različne možnosti poslovnega modela, vključno z:

  • Klasično prodajo preko spletne strani ali trgovine.
  • Prodajo preko modela naročniškega razmerja (subscription model), kjer stranka mesečno prejme paket izdelkov.
  • Prodajne kanale, vključno z internetom, fizičnimi trgovinami in tujimi partnerskimi kanali. Razmislili so tudi o novih oblikah kanalov, ki jih milenijci uporabljajo ali jim bodo zvesti.
  • Strategijo cenovne postavitve glede na izdelčni portfelj, poslovni model in konkurenco.
  • Komunikacijska strategija:

Študenti so raziskovali, kako komunicirati z milenijci, pri čemer so obravnavali:

  • Slog komuniciranja, vključno z neposrednostjo ali posrednostjo pri prodaji.
  • Uporabo različnih medijev in primer oglaševalske kampanje.
  • Omejitve:

Pri svojih rešitvah so bili študenti kreativni in inovativni, vendar so upoštevali naslednje omejitve:

  • Rešitve so morale biti tehnološko izvedljive.
  • Investicija v nakup strojev, programiranje in pripravo vsebin ni smela presegati 50.000 €.
  • Rešitve niso bile vezane na popolnoma personalizirane produkte za posamezne stranke, temveč na določene izdelčne kategorije z možnostjo predloga najprimernejšega mixa za stranke.
  • Marketinški budget za lansiranje na slovenskem trgu ni smel preseči 100.000 € v prvem letu, pri čemer so lahko uporabili obstoječe komunikacijske kanale podjetja Sensilab.

Rezultati anketnega vprašalnika, namenjenega razumevanju milenijcev, so študentom dodatno pomagali pri njihovem delu.

 

GEA College in podjetje Plastika Skaza sta skupaj zasnovala zanimiv projekt »Študentski izziv Plastika Skaza«, k sodelovanju pa povabila vse študente.

Predstavitev in začetek projekta sta bila obeležena 23. 2. 2016 z dogodkom, na katerem so bila podrobno predstavljena zgodba, pravila in razlogi za sodelovanje. Ekipa GEA College, predavatelji – mentorji in ekipa Plastike Skaza z direktorico Tanjo Skaza ter izvršno direktorico Lauro Rednak so odlično opravili svoje delo. Študentom so v polni dvorani podrobno predstavili priložnost, ki jim je bila na voljo. Izjemno dobra udeležba je dokazala, da so študentje različnih letnikov v projektu prepoznali potencial in potrdili željo po neposrednem sodelovanju z uspešnimi podjetji.

Študentski izziv je bil sestavljen iz štirih konkretnih izzivov podjetja, ki pri prihodnosti blagovne znamke Skaza ni puščalo ničesar naključju.

Študentje so skupaj s skupinami mentorjev generirali ideje za nove produkte, pripravljali poslovne modele, opravljali tržno analizo in analizo vedenja potrošnikov ter tako oblikovali uporabne rešitve, ki so pripomogle k nadaljevanju uspešne podjetniške zgodbe. Sodelujoči študentje so se lahko preizkusili v enem, dveh, treh ali vseh štirih izzivih:

  • Izziv 1: Generiranje idej za plastične produkte prihodnosti (mentor: doc. dr. Andrej Pompe)
  • Izziv 2: Priprava marketinške in tržne analize za nove produkte (mentor: Iztok Sila, MBA)
  • Izziv 3: Izdelava poslovnega modela in načrta za nove produkte (mentorja: mag. Marina Letonja in dr. Mitja Jeraj)
  • Izziv 4: Analiza vedenja potrošnikov in njihovega odnosa do plastike (mentor: mag. Vinko Zupančič)

Projekt je študentom omogočil, da so svoje znanje prenesli v prakso in prispevali k razvoju inovativnih rešitev za podjetje Plastika Skaza.

Za več informacij z veseljem na voljo

Monika Strahovnik
Direktorica marketinga in poslovnega razvoja